PMCC Badge ii.jpg
 

PUKEKOHE METRO CRICKET CLUB

President Kyle Avison 027 497 6041
Secretary Kasey Shackleton 021 128 0797

 
P1080503.jpg
 

2017/18 Junior Squads

 

Junior Club Captain: Karl Lindner  027 327 5190 karl060699@hotmail.com

 
 

Year 3/4 Blue

Coach: Cameron Speedy 021 737 310
Email: cameron@speedyfreight.co.nz

Training Day: Wednesday
Training Time: 5:30-6:30pm
Training Venue: Hill School

Brooklyn McCann
Veer Patel
Oliver Pile
Kingston Speedy
Shorya Vaid
Shoham Vaid
Judah Lee
Emma Moffitt

Year 3/4 Red

Coach: Nick Hall 021 468 881
Email: nikandkat@hotmail.com

Training Day: Tuesday
Training Time: 5:30-7pm
Training Venue: Colin Lawrie nets

George Hainsworth
Mason Hall
Daniel Chamberlain
Rory Patten
Devon Pirret
Rehaan Singhal
Casey Corkill

Year 3/4 White

Coach: Rene Chalmers 021 136 6734
Email: renerachel@hotmail.com

Coach: Wayne Kingham 021 073 4296
Email: wskingham@orcon.net.nz

Training Day: Wednesday
Training Time: 5-6pm
Training Venue: Bledisloe A2

Zac Chalmers
Vinny Gibson
Lucy Kingham
Warren McCrum
Harvey Mills
Keira Richards
Jacob Vorster
Eli Wrigley
 

Year 5/6 Gold

Coach: Bryan Arthur 021 844 288
Email: cindyarthur@hotmail.com

Coach: Matt Shaw 021 888 560
Email: matthew@wilkinsoncivil.co.nz

Training Days: Wednesday & Thursday
Training Time: 5:30-7pm both nights
Training Venue: Rosa Birch Pitch (Wed) and Rosa Birch Nets (Thur)

Jakob Arthur
Archie Birch
Austyn Dalgety
Tana Greig
James Kingham
Matthew Moffitt
Ricci Putohe
Jack Shaw
Sterling Speedy

Year 5/6 Green

Coach: James Bangerter 027 238 4349
Email: james.bangerter@harcourts.co.nz

Coach: Shane Moffitt 027 563 5487
Email: shane.moffitt@xtra.co.nz

Training Day: Wednesday
Training Time: 5:30-7pm
Training Venue: Rosa Birch Park

Troy Bangerter
DJ Hannah
Josh Kennedy
Lachlan Megget
Connor O'Brien
Tim Oakden
Eknoor Singh
Mukhtiar Singh
Ryan Swain

Year 5/6 Blue

Coach: Blair Feeney

Manager: Ross Harris 022 187 9449
Email: ross@aspectdesign.co.nz

Training Day: Wednesday
Training Time: 5:30-6:30pm
Training Venue: Bledisloe A3

Alex Brown
Oliver Farrell
Tommy Gibson
Joel Harris
Kaylesh Jivan
Rudra Patel
Charlie Seabrook
Darren Theart
Enzo Mowday
Jade Hinepau Houben
 

Year 5/6 Black

Coach: Mark Reader 027 570 1612
Email: mark_rach8@xtra.co.nz

Manager: Sherilyn Naylor 021 644 754
Email: sherryberrynz@gmail.com

Training Day: Tuesday
Training Time: 3-4pm or 4:30-5:30pm
Training Venue: Bombay School

George Boyt
Morgan Butler
Tristan Butler
Casey Greene
Campbell Petersen
Lachlan Reader
Cohen Robinson
Liam Tilyard
Liam Wilson
David Wright

Year 5/6 Red

Coach: Karl Lindner 027 327 5190
Email: karl060699@hotmail.com

Training Day: Tuesday
Training Time: 4-5:30pm
Training Venue: Hill School pitch or Rosa Birch nets

Solomon Dykes
Thomas Henderson
Jayden Lindner
Ahad Lokhandwala
Riley Lowe
Xzavier Muir
Hugh Rowlatt
Jasdeep Singh

Keagan van den Berg
Zane Gilmour

 

Year 7/8 Green

Coach: David Neate 027 452 6811
Email: david.neate@boc.com

Coach: Brent Batters 021 228 5130
Email: brent-kim@xtra.co.nz

Training Days: Tuesday and Thursday
Training Time: 5:30-7pm both nights
Training Venue: Rosa Birch nets (Tue) & Rosa Birch pitch (Thur)

Benjamin Avis
Flynn Batters
Fraser Farrell
Umang Mehta
Reagan Moody
Grady Neate

Ben Oakden

Shayaan Sarker
James Waddell
Ryan Hill

Year 7/8 Blue

Coach: Shay Bailey 027 224 6179
Email: madshay@me.com

Training Day: Wednesday
Training Time: 5:30-7pm
Training Venue: Colin Lawrie nets

Toby Bailey
Jack Belz
Max Brears
Raniya Buksh
Aarya Kagathra
Kamanjot Kaur
Josh Pascoe
Cameron Richards
Ethan Samy
Rory Brownie

Year 7/8 Red

Coach: Lucas Latham 021 102 9672
Email: lucaslatham@yahoo.co.nz

Training Day: Wednesday
Training Time: 5-6:30pm
Training Venue: Bledisloe nets

Cole Barclay
Conor Beloe
Zac Berney
Leon Meads
Daniel Miller
Taranpreet Singh
Riley Slack
Morne Visagie
Sam Wharfe
Isaac Jamieson